cz en fr
302
U Arena
Paříž
realizace 2014-2017
investor Racing ARENA
generální dodavatel GTM, Vinci Construction France
architekt Atelier Christian de Portzamparc
typ konstrukce atypické konstrukce, vnější obklady, rámové konstrukce
typ stavby veřejná
objem zakázky 250 mil. Kč a více

Objekt je umístěn blízko centra Paříže ve čtvrti Nanterre, která sousedí s moderní čtvrtí La Defense, a bude sloužit jako stadion pro ragby. Domovským týmem se stane Racing Metro 92. 

Arena Nanterre je plánována jako flexibilní, multifunkční budova, která pojme 32 tisíc diváků při ragbyovém zápase a až 40 tisíc diváků během kulturních akcí (koncertů aj.). Stane se tak největším krytým multifunkčním zařízením s variabilní kapacitou ve Francii. Stadion bude vybaven velkoplošnou obrazovkou, která se svojí rozlohou 2.000 m2 zařadí mezi největšína světě.

Stavba samotná byla zahájena v červenci 2014, otevření je plánováno na podzim roku 2017. Co se Sipralu týká, zahájení montážních prací na stavbě odstartuje v dubnu 2015 a předpokladané dokončení montáže se plánuje na podzim v roku 2017. 

Naší dodávkou je dvojité opláštění stadionu v úrovni prvního až čtvrtého patra. První část opláštění budovy je tvořeno obkladem z plechových lamel vč. tepelné izolace. Druhá část pláště, která se nachází před plechovým obkladem se nazývá šupina - ecailles (shells) a tvoří vnější dekorativní obklad budovy. Šupiny jsou buď celoprosklené, kombinované (sklo a kompozitní deska), nebo neprůhledné (pouze kompozitní deska). Šupiny mají svou vlastní nosnou ocelovou konstrukci, která prochází prvním pláštěm resp. je ukotvena do nosného železobetonového skeletu. Součástí dodávky jsou také žlaby s dekorativním obkladem kompozitními deskami, které se nacházejí pod šupinami.