Prodejna, Na Smetance

Prodejna, Na Smetance
Praha
[ 98 ]

realizace 1997
architekt Ladislav Lábus
typ konstrukce atypické konstrukce
typ stavby obchodní
generální dodavatel Temr - Hořák
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

V roce 1997 dodával Sipral do prodejny v ulici Na Smetance v Praze 2 interiérové ocelové prosklené konstrukce, které vhodně doplnily prosklené obchodní výlohy. V interiéru prodejny vznikl vestavěný mezistrop z nosné ocelové konstrukce s prosklenou podlahou, k němuž vede uměleckým kovářem zpracované ocelové schodiště. Plocha mezistropu je lemována proskleným bezpečnostním zábradlím a celý prostor je členěn prosklenými dělícími příčkami.

Prodejna, Na Smetance

Nosná konstrukce prosklené podlahy zvýšeného patra je šroubovaná ocelová konstrukce, kotvená do navazujících stavebních konstrukcí a tvořící nosný rošt pro osazení skel podlahy. Skleněné panely podlahy o rozměrech 1000 x 500 mm jsou vyrobeny z bezpečnostního vrstveného skla tl.26 mm, mají zabroušenou vrchní viditelnou hranu a jejich horní pochozí plocha je protiskluzově upravena pískováním ve vzoru proužků. Spáry mezi jednotlivými skly jsou vytmeleny.

Součástí konstrukce je i schodiště z ocelových svařovaných plechů a jednoduché zábradlí z ocelových profilů. Povrchová úprava schodiště je smirkovaná a lakovaná bezbarvým lakem.

Mezi podlahou a zvýšeným patrem a dále až ke stropní konstrukci a z boku schodišťového ramene byly pro oddělení místností vytvořeny prosklené interiérové stěny. Jsou osazeny bezpečnostními barevnými skly modré a zelené barvy s mléčnou fólií a čirými kalenými skly tl. 12 mm.