Tetris Office Building

Tetris Office Building
Praha
[ 294 ]

realizace 2012–2013
investor Velska s.r.o.
architekt Atelier 6
typ konstrukce rámové konstrukce, systémy stínění, vnější obklady, rastrová fasáda
typ stavby administrativní
generální dodavatel HOCHTIEF CZ a. s.
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Během roku 2013 vyrostla na nároží ulic Budějovická a Sedlčanská v Praze 4 nová zajímavá administrativní budova. Stavba má 3 podzemní podlaží určená pro parkování a technické místnosti a 8 nadzemních podlaží s komerčními prostory a kancelářemi.

Tetris Office Building

Sipral se na tomto projektu podílel komplexní dodávkou opláštění budovy, sestávajícího z celoprosklených konstrukcí v přízemí a v části nadzemních pater, oken, pásových oken a neprůhledného obvodového pláště se zvukově pohltivou hydrofobizovanou minerální izolací (včetně difúzně otevřené kontaktní fólie, odolné proti UV záření), s hliníkovými perforovanými panely v kombinaci černé a bílé barvy.

Tetris Office Building

Po obvodu přízemí budovy, kde se nachází vstupní hala, Sipral realizoval celoprosklenou rastrovou fasádu s izolačními dvojskly z hliníkového systému FW 50+ HI a prosklenou markýzu s nosnou konstrukcí tvaru „L“ a s bodově uchycenými bezpečnostními skly nad hlavním vstupem. Nad touto markýzou, mezi 1.a 5.NP je osazena samonosná fasáda z hliníkového systému FW 50+ HI . Části fasád jsou dále opatřeny kontaktním tepelně izolačním systémem s minerální izolací, s finální povrchovou úpravou silikonovou omítkou šedé barvy. Na této části fasády jsou instalovány horizontální kovové slunolamy. Jejich nosná konstrukce je opatřena nátěrovým systémem v barvě fasády, listy slunolamů jsou z hliníkových profilů práškově lakovaných. V úrovni podlaží jsou na těchto částech fasády vytvořeny také žárově zinkované pochozí kovové pororošty.

Na části budovy jsou osazena samostatná okna. Hliníková okna s izolačním dvojsklem se střídají s dřevěnými Euro okny ze smrkového masivu, což zajímavě koresponduje s obkladem meziokenních pilířů pásových oken na přední části budovy. Tento obklad je tvořen dřevěnými latěmi 20/44 mm z cedru, upevněnými ve svislém uspořádání na kovovém roštu. A dále s obkladem okenního ostění z prken z cedru 18/120mm.

Zastínění oken tvoří kombinace venkovních tkaninových předokenních rolet v tzv. ZIP systému, který drží a vypíná látku po stranách (do skrytých nadokenních boxů z hliníkové slitiny) a venkovních hliníkových žaluzií s lamelami š. 80mm tvaru „C“, s bočním lištovým vedením. Hliníková žaluzie je zakryta viditelnou plechovou galerií ve fasádě.

Na střeše objektu vznikla tzv. akustická stěna opláštěná cementotřískovou deskou, jejímž účelem je zabránit šíření hluku z chladících věží do okolního prostoru tvořeného převážně obytnými domy. Tato protihluková stěna je shora obložena plechem, na vnitřní straně opatřena tahokovem.