Wardian London

Wardian London
Londýn
[ 309 ]

realizace 2017–2020
investor Eco World - Ballymore Arrowhead Quay Company Ltd.
architekt Glenn Howells Architects
typ konstrukce modulová a rastrová fasáda, atypické konstrukce balkonů s proskleným zábradlím
typ stavby rezidenční
objem zakázky fasádního pláště 2 mld. Kč a více

Luxusní rezidenční projekt Wardian London se nachází v londýnském Canary Wharf v samém srdci nejprestižnější londýnské finanční čtvrti Isle of Dogs. Projekt tvoří dvě věže o výšce 170, respektive 183 metrů, díky nimž se stavba po dokončení zařadí mezi vůbec nejvyšší ve Velké Británii.

Wardian London

Developer projektu, Eco World-Ballymore, přišel s vizí vytvořit zelenou oázu klidu v oblasti bývalých doků (tzv. Docklands), které ze tří stran obklopuje meandr řeky Temže a v nichž dnes bije obchodní a finanční srdce Londýna.

Wardian London

Nejen architektonickým konceptem budov vzdává developer hold odkazu londýnského badatele a vynálezce Nathaniela Bagshawa Warda. Ten, ač profesí lékař, navrhl díky svému zájmu o botaniku a entomologii první „zmenšené skleníky“ tzv. Wardian cases. S jejich pomocí mohli badatelé bez újmy transportovat rostliny z exotických destinací. Jméno precizního a moderně založeného Londýňana tak komplex dvou budov ponese nejen symbolicky – atria, odpočinkové zóny i balkony totiž budou osázeny množstvím rozmanité zeleně z celého světa a svou podobu budou v průběhu ročních období přirozeně měnit. Pro úplnost dodejme, že design osázených wardiánských balkonů, včetně nábytku, dostal na starosti zahradní architekt Huw Morgan.

Wardian London

Wardian London tvoří dvě výškové budovy – Východní věž (East Tower) s 55 patry a Západní věž (West Tower) s 50 patry. Budovy nabídnou celkem 792 apartmánů s vlastní osázenou venkovní terasou. Kromě služeb tzv. concierge budou moci obyvatelé budov využívat například venkovní 25metrový bazén, privátní fitness centrum, kinosál s širokoúhlým plátnem či restauraci v 55. patře. O unikátním výhledu, který nabídne sky lounge bar, ani nemluvě.

Wardian London

Sipral na Wardian London dodává nejen nosné ocelové konzoly a tři metry dlouhé hliníkové konstrukce balkonů s celoproskleným zábradlím, ale zejména kompletní opláštění, které tvoří balkonové dveře, posuvné dveře, prosklené rohy a okna. Ta vedou od podlahy až ke stropu a obyvatelům každého z bytů poskytnou dostatek přírodního světla. V neprůhledných částech tvoří fasádu a podhledy balkonů hliníkové obklady. Výroba balkonů a opláštění bude probíhat ve výrobním závodu v Jirnech. Montáž konstrukcí balkonů a opláštění se obejde bez pomoci stacionárních jeřábů z interiéru obou věží.

Wardian London
Wardian London
Wardian London