V Tower, Praha

V Tower, Praha
Praha
[ 306 ]

realizace 2016–2017
investor V Tower Prague, a.s. / PSJ Invest, a.s.
architekt Ing. arch. Radan Hubička
typ konstrukce rámová s posuvnými dveřními křídly
typ stavby rezidenční
generální dodavatel PSJ, a.s.

„Dům pro Prahu 21. století.“ Tak nazval PSJ Invest svůj unikátní projekt na pražské Pankrácké pláni.

V Tower, Praha

Celkem 30 podlaží rezidenčního objektu V Tower, Praha nabídne obyvatelům 130 luxusních bytových jednotek úchvatné výhledy na Prahu i vzdálené okolí. Fantastické panorama je díky alespoň jedné plně prosklené stěně z čiré skloviny k dispozici v každém pokoji. Všechny obytné místnosti mají navíc široké posuvné dveře vedoucí na balkon, které lemují stěny budovy po téměř celém obvodu.

V Tower, Praha

Název projektu V Tower, Praha koresponduje s tvarem budovy, kterou tvoří dvě věže rozevírající se do tvaru písmene V. Věže se postupně šikmo rozestupují, nejšikmější stěna v posledním 30. podlaží s půdorysem dvou obdélníků výrazně přečnívá půdorysný průmět přízemí, tak se vlastně „vznáší nad zemí“.

Společnost SIPRAL získala kontrakt na realizaci fasádního opláštění budovy v roce 2016. Celkový objem dodávky prosklených stěn a velkoformátových posuvných dveří činí zhruba 10 tisíc m2. Celoprosklené rámové konstrukce, konstrukce s posuvnými křídly a okna na celou výšku podlaží vznikly ze systému Heroal v logistickém centru pro výrobu a skladování SIPRALu v Jirnech u Prahy.

„Montáž jednoho podlaží od okamžiku převzetí stavební připravenosti do okamžiku závěrečné pasportizace nám v průměru trvala necelé dva týdny.“ upřesňuje stavbyvedoucí Antonín Beneš a dodává: „Díky výborné přípravě, zodpovědnému přístupu investora a koordinaci prací se navíc můžeme pochlubit nulovým počtem pracovních úrazů.“

Projekt již získal prestižní precertifikaci LEED Platinum, která je nejen zárukou komplexní udržitelnosti, ale i energetické účinnosti a vysoké kvality vnitřního prostředí, k nimž nezanedbatelnou měrou přispívá právě kvalita fasádního opláštění od SIPRALu.

Foto (c): Filip Šlapal