AFI Vokovice

AFI Vokovice
Praha
[ 308 ]

realizace 2017–2018
investor AFI Europe Czech Republic s.r.o.
architekt DAM architekti
typ konstrukce modulová a rastrová fasáda, hliníková okna, hliníkové a sklocementové tvarovky
typ stavby administrativní a obchodní
generální dodavatel Gemo Olomouc
objem zakázky fasádního pláště 100–149 mil. Kč

Nový administrativní komplex AFI Vokovice, který se může pochlubit originální architekturou a je vybaven nejmodernějšími technologiemi, vyrostl na rozhraní pražských Vokovic a Veleslavína. Díky tomu mají jeho uživatelé na dosah nejen centrum města, ale i nejvýznamnější mezinárodní letiště v České republice.

AFI Vokovice

Projekt tvoří dvě vzájemně spolu vizuálně komunikující budovy, jež dosahují šesti, respektive osmi nadzemních podlaží. Celkem 14 tisíc metrů čtverečních ploch nabídne svým nájemcům nejen kancelářské, ale i maloobchodní prostory. Podzemní garáže zajistí parkování 285 vozům.

AFI Vokovice

Investor zadal projekt renomované architektonické kanceláři DAM architekti. Díky energeticky úspornému návrhu usilují architekti o hodnocení za úspornost budovy, ekologickou náročnost a vliv na okolí u obou budov projektu AFI Vokovice v kategorii LEED Platinum.

AFI Vokovice

Fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A. Na ní Sipral kompletně dodává a montuje rastrové fasády v prvních dvou patrech spolu s okenními konstrukcemi. Objekt B získal od Sipralu fasádu modulovou, obložení z hliníkového plechu, vnější žaluzie a svým tvarem zajímavé sklocementové elementy.