AB Kotorská

AB Kotorská
Praha
[ 274 ]

realizace 2011
investor Ipsal C.R.
architekt Investing
typ konstrukce rastrová fasáda, rámové konstrukce
typ stavby obchodní
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Nové sídlo společnosti IPSAL C.R. s.r.o. v Praze na Pankráci vzniklo citlivou rekonstrukcí přibližně padesát let starého objektu. Dvoupodlažní budova v duchu socialistického realismu byla postavena počátkem 60. let jako občanská vybavenost sídliště Pankrác II. Stavba byla původně uvedena do trvalého užívání s účelem distribuce a služeb pro národní podnik ČTK – Pressfoto, v průběhu let byla používána jako pošta či později administrativní budova.

AB Kotorská

Po celkové rekonstrukci je nyní v přízemí vzorková prodejna podlahovin se zázemím a jednací místností, v suterénu administrativní prostory, sklady a garáž.

AB Kotorská

Sipral se na tomto projektu podílel dodávkou veškerých rastrových fasád, rámových konstrukcí oken a dveří, skleněné markýzy nad vstupem, vnitřních celoskleněných příček a vnitřního schodiště.

Rastrové fasády v 1NP jsou ze systému Schüco FW50, se vsazenými výklopnými okny ze systému Schüco AWS70hi a dveřmi ze systému Schüco ADS70hi. Na rámové konstrukce v otvorech v prvním podzemním podlaží byl použit tentýž systém.

Interiérové celoskleněné příčky, které tvoří zádveří u vstupu, zasedací místnost a ohraničují vstup na schodiště, jsou z jednoduchého tepelně tvrzeného skla na celou výšku podlaží. Do příček jsou vsazené celoskleněné dveře s kováním Dorma.

Mezi přízemím a prvním podzemním podlažím dodával Sipral interiérové schodiště s ocelovou nosnou konstrukcí a skleněnými stupnicemi. Stupnice jsou ze skla vrstveného přes mléčnou fólii, sklo je opatřeno protiskluzovou úpravou.