Nový projekt Sipralu v Praze

Nový projekt Sipralu v Praze

16. března 2017 – Společnost Sipral se bude podílet dodávkou prosklené fasády na výstavbě nového administrativního centra AFI Vokovice, které vyroste v Praze na hranicích Vokovic a Veleslavína, na dosah centra města i mezinárodního letiště.


Primárně administrativní komplex z dílny architektonického studia DAM architekti, který tvoří dvě budovy o šesti a osmi nadzemních podlažích, nabídne také maloobchodní jednotky, skladové plochy a prostory určené pro gastroprovoz. Na střechách obou budov, stejně jako v jejich blízkém okolí, dojde k výsadbě zeleně a sadovým úpravám. Fasáda obou budov bude provedena v kombinaci skla a moderních sklocementových a hliníkových prvků. Její výrazná plasticita se zakřiveným průběhem zajistí celému komplexu nezaměnitelný vzhled. Stínění bude řešeno exteriérovými roletami a do všech prostor bude pro maximální komfort zajištěn přívod čerstvého vzduchu pomocí otevíratelných okenních štěrbin.

„Budovy jsou navrženy jako energeticky úsporné a směřují k získání certifikátu LEED Platinum. Navzájem spolu vizuálně komunikují, přičemž vycházejí ze stejného tvarového řešení i totožných materiálů. Zároveň se i dobře doplňují, protože fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A," uvádí Jiří Vlasák, investor projektu AFI EUROPE.

S výstavbou začal developer AFI EUROPE už v říjnu 2016, generálním dodavatelem stavby je společnost GEMO OLOMOUC. Předpokládaný termín dokončení projektu AFI Vokovice je v srpnu 2018.