Sipral se podílel na vzniku francouzské publikace o Paris La Défense Arena

Sipral se podílel na vzniku francouzské publikace o Paris La Défense Arena

11. března 2019 – Francouzské nakladatelství Archibooks vydalo souhrnnou publikaci s názvem Paris La Défense Arena: Christian de Portzamparc, jejíž vznik Sipral finančně podpořil.


Kromě popisu historie lokality přináší publikace v měkké vazbě řadu rozhovorů, mimo jiné s architektem Portzamparcem, prezidentem klubu Racing 92 Jacky Lorenzettim či Radimem Koštialem, CEO Sipralu. Kniha je ve francouzštině dostupná na francouzských a německých stránkách internetového obchodu Amazon.

Paris La Défense Arena je dílem architektonického studia Christian de Portzamparc, která se nachází na dohled od ikonického Velkého oblouku (Le Grande Arche de La Défense). Moderní multifunkční hala vyrostla v průběhu let 2013–2017. Primárně slouží jako základna domovského ragbyového týmu Racing 92, sekundárně pak jako kulturní stánek. V říjnu 2017 hala slavnostně otevřela své brány sérií tří koncertů The Rolling Stones. Sipral halu vybavil dvojitým opláštěním stadionu v úrovni prvního až čtvrtého patra. Dekorativní část pláště tvoří obklad ze skleněných nebo kompozitních šupin.