cz en fr

aktuality

nový projekt Sipralu v Praze

Společnost Sipral se bude podílet dodávkou prosklené fasády na výstavbě nového administrativního centra AFI Vokovice, které vyroste v Praze na hranicích Vokovic a Veleslavína, na dosah centra města i mezinárodního letiště.

detail aktuality

Gehryho koráb nad Paříží: Fondation Louis Vuitton

únor 2017, pro portál EARCH napsal: Josef Řídký

Při příležitosti 88. narozenin Franka Gehryho jsme se na EARCH rozhodli připomenout i několik z jeho nejproslulejších staveb. Mezi ty se nepochybně řadí nadace Louis Vuitton v Paříži, dokončená roku 2014.

detail aktuality

Odvahu máme v genech

Článek uveřejněný v časopise Profit, redaktor Jaroslav Matějka

Nebojíme se pouštět do nových, netradičních řešení. Tím jsme se prosadili, říká Leopold Bareš, pražský podnikatel roku 2016, jehož společnost Sipral se zaměřuje na speciální skleněné konstrukce na fasádách domů.

detail aktuality

Podnikatelem roku se stal Miroslav Jelínek a Leopold Bareš

Archiv ČT24, zdroj ČTK

Generální ředitel a spolumajitel společnosti Strojmetal Aluminium Forging Miroslav Jelínek získal titul EY Podnikatel roku 2016 Středočeského kraje. Podnikatelem roku 2016 hlavního města Prahy se stal majitel společnosti Sipral Leopold Bareš.

detail aktuality

HN píší o Sipralu

Článek převzat z archivu http://archiv.ihned.cz, redaktor Petr Zenkner

Česká firma Sipral prožívá se svými skleněnými fasádami boom. Největší úspěch má v Londýně.

detail aktuality

Náročný tendr na fasádu dvou mrakodrapů v Londýně vyhrál český Sipral

Tisková zpráva, 5.1.2017

Česká firma Sipral získala svou historicky největší zakázku přesahující 2 miliardy korun.

detail aktuality

Inovace v oblasti fasádních konstrukcí Sipral ve francouzském tisku

Měsíčník Stavební technické listy je francouzské periodikum, v němž se prezentují nově realizované projekty, technické inovace ve stavebnictví, pokrok v oblasti výzkumu a vývoje, nové materiály, výrobní a montážní postupy.

detail aktuality

Lyžování na spalovně Amager Bakke

Klientská reference finské společnosti Scanclimber.
Amager Bakke je jedním z nejmodernějších zařízení na energetické využití odpadu, nejlepší spalovnou ve smyslu účinnosti a dopadu na životní prostředí. Spalovna ročně vyprodukuje energii ze 400 000 tun odpadu pocházejícího z až 700 000 domácností a nejméně 46 000 firem.

detail aktuality

Sipral slaví čtvrt století a buduje své jméno napříč Evropou

Česká firma Sipral vyrostla během 25 let ze tří lidí na dvousetčlenný tým, obrat zvýšila zhruba tisíckrát a v současnosti pracuje s věhlasnými architekty Bjarke Ingelsem, Jean Nouvelem či Frankem Gehrym. Tajemství úspěchu vidí její zakladatel Leopold Bareš v odvaze, preciznosti a také ve štěstí pracovat ve správnou chvíli se správnými lidmi.

detail aktuality

Právě jsme dokončili montáž posledních prosklených shellů

Poslední kusy prosklených shellů byly osazeny na fasády administrativních prostor v severní části budovy rugbyového stadionu, a tím byla montáž definitivně ukončena.

detail aktuality

Arena Nanterre - výroba shellů dokončena

V prvním listopadovém týdnu byly z našeho logistického centra pro výrobu a skladování v Jirnech expedovány poslední kusy prosklených obkladových shellů určených na fasádu nového ragbyového stadionu v Paříži, Nanterre.

detail aktuality

Kde jsou hranice vaší fantazie?

V pondělí 31. října 2016 byl ukončen osmnáctý ročník Designbloku, přehlídky designu doprovázené prodejní výstavou. Návštěvníci zde mohli porovnat nejen nápady předních českých designérů s prezentacemi řady uměleckých a umělecko-průmyslových škol, ale posoudit i využitelnost designových prvků v běžném životě.

detail aktuality

Haute couture ve stavebnictví

Celý článek můžete najít v časopise BEKONEWS - Das Technologiemagazin von BEKO pro rok 2016

Díky nádherným fasádním konstrukcím jako u projektu Fondation Louis Vuitton v Paříži, si u předních architektů firma Sipral získala pověst kvalitního implementačního partnera.

detail aktuality

Rozhovor Leopolda Bareše v HN

Když jsem u šestého tahu, tým někdy začíná teprve s druhým

Hana Kejhová - redaktorka magazínu Moderní řízení, 26. 9. 2016 00:00 (aktualizováno 09:38)

detail aktuality

Maxim Velčovský chystá obří Slunečnice. Objeví se na Designbloku

Speciálně pro Designblok vytvořil designér Maxim Velčovský z plastových barelů gigantické květy Slunečnic, které budou hlavní součástí výstavy v Průmyslovém paláci.

detail aktuality

Sipral využil SOLIDWORKS pro atypickou konstrukci spalovny v Kodani

Praha, 25. srpna 2016 – Česká společnost Sipral využila řešení SOLIDWORKS od Dassault Systèmes k řešení komplikované fasády moderní spalovny Amager Bakke v Kodani. Software SOLIDWORKS se ve firmě využívá již deset let. Pracuje s ním 20 projektantů, kteří díky němu dosud vyřešili přes 30 projektů.

detail aktuality

Brexit a kocovina po něm

(časopis Ekonom - červenec 2016)

Britové dostali ekzém z přetažení, říká stavař Leopold Bareš, jehož firma dělá fasády na budovách navržených světovými architekty.

detail aktuality

využití nově vybudovaných ploch

Na nově upravené ploše 10 000m2 v našem logistickém centru pro výrobu a skladování v Jirnech u Prahy jsme zahájili provoz řízeného skladu vyráběných položek.

detail aktuality

dokončujeme první fázi na Nine Elms

Na residenčním projektu Nine Elms v Londýně finišujeme první fázi: V bloku G už je zprovozněn vstup do vzorových bytů, do bloku D se již stěhují nájemníci.

detail aktuality

efektivita rotace obrobeného materiálu

Od 1. června letošního roku došlo k významnému zefektivnění v rámci rotace obrobeného materiálu v našem logistickém centru pro výrobu a skladování v Jirnech u Prahy. 

detail aktuality

tradiční Jirenské prase

Letos již po osmé se zaměstnanci Sipralu společně sešli v našem logistickém centru pro výrobu a skladování v Jirnech u Prahy u příležitosti velmi atraktivní společenské akce, jejímž původním cílem je propojit jednotlivá firemní oddělení a přilákat i do výroby v Jirnech zaměstnance z pražského sídla společnosti.

detail aktuality

napsali o nás... týdeník ekonom

Sipral se dostal do Paříže z Rohanského ostrova. Nyní nad Seinou dokončuje opláštění ragbyového stadionu

detail aktuality

seznamte se - V TOWER, Prague

Na pražské Pankráci právě roste nejvyšší rezidenční budova v České republice, která na 30 podlažích nabídne na 130 luxusních bytů. Název projektu V-TOWER, Prague zcela koresponduje s tvarem budovy, dvě věže se rozevírají do tvaru písmene V.

detail aktuality

v sobotu 8. května 2016 skončila výstava Réinventer Paris

Multifunkční výškové budovy, obnova zeleně a funkční město určené především pro své obyvatele, to vše bude Paříž po roce 2020. Takové je i vyznění výstavy, jejímž tématem byla prezentace výsledků stejnojmenné soutěže, kterou vyhlásilo město Paříž na podzim roku 2014.

detail aktuality

dokončení první etapy montáže prosklených shellů

Stavba ragbyoveho stadionu zdárně pokračuje, právě jsme dokončili I. etapu montáže prosklených shellů na západní fasádě Areny 92. V dalších týdnech budeme pokračovat na východní a jižní fasádě, veškeré montážní práce pak završíme na jaře 2017 v administrativní části západní fasády.

detail aktuality

podpořili jsme šestnáctý svazek ročenky české architektury

Cílem ročenky české architektury (aktuálně jde o šestnáctý svazek ediční řady) je pravidelně podávat zprávu o situaci v oboru nejen odborné, ale především laické veřejnosti a přinášet podněty k inspiraci a veřejné diskusi.

detail aktuality

ohlédnutí za 9.konferencí ČKLOP

Dne 5. dubna 2016 proběhla již 9. konference ČKLOP (česká komora lehkých obvodových plášťů) s názvem „Racionalita v celém průběhu realizace a životnosti stavby“.

detail aktuality

600 prosklených šupin zahalí ragbyovou Arenu 92 v Nanterre

Na západní fasádě Areny 92, boulevard des Bouvets v Nanterre, se tento týden montují první z 600 šupin. Stavbu s působivou siluetou, kterou zvýrazňuje bílý střešní okraj, najdete západně od Grande Arche na La Défense.

detail aktuality

přednáška Matta Cartwrighta (Twelve Architects) v Praze

Sipral a britské studio Twelve Architects Vás srdečně zvou na přednášku o společném projektu The Diamond. Vystoupí Radim Koštial (Sipral) a Matt Cartwright (Twelve Architects).

Přednáška se bude konat dne 21. 3. 2016 od 18:00 v přednáškové síni 155 Gočár, FA ČVUT. Vstup volný.

detail aktuality

Sipral podporuje Olověného Dušana

Stejně jako v předešlých letech i letos má společnost Sipral čest podpořit nejlepší studentské projekty. Studentský Spolek posluchačů architektury při Fakultě architektury ČVUT uvádí totiž už třiadvacátý ročník Olověného Dušana, kultovní soutěže o nejlepší studentské projekty a ateliéry.

detail aktuality

rozšíření výrobně-logistického centra v Jirnech

Výrobně-logistické centrum naší společnosti se nachází v Jirnech, 8 km východně od Prahy, v těsné blízkosti dálnice D11. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2006 poté, co se společnost rozhodla rozšířit svoji výrobu a přesunout podstatnou část zařízení a skladů materiálu z pronajatých prostor do vlastního areálu.

detail aktuality

přeleťte s námi nad vznikající kodaňskou spalovnou

Když byl v lednu 2011 odhalen vítězný projekt, nahrazující dosavadní spalovnu na ostrově Amager, vzbudilo to velkou pozornost veřejnosti o oblast zpracování odpadu hlavního města Kodaně a okolí.

detail aktuality

Sipral dokončil ozdobnou mříž pro Printemps Haussmann

Dne 20. ledna 2016 byly slavnostně otevřeny zrekonstruované prostory luxusního obchodního domu Printemps na pařížském Boulevard Haussmann. Jejich součástí je i velkoplošná dekorativní stěna sahající přes sedm podlaží, která odděluje obchodní část od nově vzniklých eskalátorů.

detail aktuality

změny v managementu Sipralu

S účinností od 1.1.2016 vstupují v platnost změny v managementu Sipralu:

detail aktuality

Sipral má nového výkonného ředitele

tisková zpráva, 14. prosince 2015

Novým výkonným ředitelem společnosti Sipral a. s. byl k 1. 12. 2015 jmenován Radim Koštial. Po 25 letech tak nahrazuje Leopolda Bareše, který zůstává jediným majitelem a předsedou představenstva společnosti.

detail aktuality

projekt „New Engineering building" v Sheffieldu (UK)

tisková zpráva, listopad 2015

Česká společnost Sipral a. s., přední dodavatel komplexních řešení prosklených fasád, se podílela na jednom z nejvýznamnějších investičních projektů v Sheffieldu, a to na stavbě nové budovy technického inženýrství zdejší univerzity. Pro potřeby studentů byla budova slavnostně otevřena letos v září.

detail aktuality

návštěva stavby Amager Bakke

V pátek 27. listopadu navštívil velvyslanec České republiky v Dánsku společně s generálním ředitelem společnosti Sipral Leopoldem Barešem stavbu nové spalovny odpadu v kodaňské čtvrti Amager, pro kterou Sipral dodává a instaluje komplexní vnější opláštění a speciální prosklenou vnitřní příčku oddělující administrativní část od části provozní.

detail aktuality

SIPRAL BOWLING CUP 2015

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 proběhl už tradiční SIPRAL BOWLING CUP 2015. Za hojné účasti spolu zápolilo jedenáct družstev.

detail aktuality

kontrola vzorku fasády pro Arenu

Poblíž centra Paříže vzniká největší krytá multifunkční budova s variabilní kapacitou ve Francii – Arena Nanterre, která pojme až 40 000 lidí! Její vnější dekorativní obklad vyrábíme u nás v Sipralu. První kontrola tzv. šupin dopadla velmi dobře.

detail aktuality

tisková konference s Clausem Hermansenem

Už několik měsíců pracujeme s architektonickým studiem BIG na nejmodernější a nejekologičtější spalovně v Dánsku. Ve čtvrtek jsme ji spolu s Clausem Hermansenem z BIG poprvé veřejně představili českým médiím.

detail aktuality

unikátní fasáda pro spalovnu v Kodani prošla náročným testováním

tisková zpráva, 11.května 2015, Praha

Česká společnost Sipral a.s., přední dodavatel komplexních řešení prosklených fasád, se podílí na jednom z nejvýznamnějších investičních projektů v Kodani, a to na stavbě nové spalovny odpadu Amager Bakke od dánských BIG Architects.

detail aktuality

nový projekt Sipralu v Paříži

Společnost Sipral, přední dodavatel komplexních řešení prosklených fasád, opět získala exkluzivní zakázku v Paříži. Jedná se o jedinečný a technicky ojedinělý projekt pro luxusní obchodní dům Printemps, který se nachází na vyhledávaném Boulevard Haussmann v centru Paříže.

detail aktuality

Sipral UK Ltd. získal akreditaci CHAS

V únoru 2015 společnost SIPRAL UK Ltd. získala akreditaci CHAS (Contractors Health and Safety Assessment Scheme), která je vnímána jako leader na trhu bezpečnosti a ochrany práce a zdraví ve Spojeném království. Akreditace je požadována většinou hlavních dodavatelů ve Velké Británii.

Claus Hermansen v Sipralu

Únor 2015

Minulý týden navštívil naši společnost Claus Hermansen, project director ARC ze slavné dánské kanceláře BIG architects. V rámci projektu Amager Bakke přijel zkontrolovat vzorek fasády na novou spalovnu odpadu v dánské Kodani.

detail aktuality